Raktártechnológiai fejlesztések az élelmiszeriparban
Pályázati lehetőségek raktártechnológiai fejlesztésekhez 2024-ben
A megreformált közös agrárpolitika (KAP) keretében hazánk kiemelt hangsúlyt fektet a hazai élelmiszeripar fejlesztésére. 2024 tavaszán megnövelt támogatási kerettel nyílik meg az élelmiszeripari üzemek fejlesztéseit támogató új pályázati lehetőség. Cél a mezőgazdasági termékek értéknövelését és/vagy piacra jutását elősegítő technológiai fejlesztést és/vagy kapcsolódó zöld beruházást megvalósító vállalkozások támogatása.
AZ ÉLELMISZERIPARI ÜZEMEK FEJLESZTÉSE: ÚJ GÉPEK, ESZKÖZÖK ÉS TECHNOLÓGIÁK beszerzése
A pályázható területek között szerepel az üzemen belüli anyagmozgatáshoz
és/vagy raktározáshoz
és/vagy csomagoláshoz szükséges új eszközök beszerzése is.
Pályázati lehetőségek 2024
RAKTÁR FEJLESZTÉST TERVEZ ÉS PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGET IS
IGÉNYBE VENNE?
KONZULTÁLJUNK!
Manuális működtetésű raktárak raktártechnológiai fejlesztése
A raktári működés automatizálása már nem a jövő, hanem a jelen technológiája. Azonban vannak olyan helyzetek – kisebb termelő, feldolgozóüzemek esetében – amikor nem szükséges automatizálni. A megnövekedett rendelésszám kiszolgálására a meglévő, hagyományosan működő raktár továbbfejlesztése is megfelelő lehet – raktárirányítási szoftverrel vagy eszközökkel (targonca, állványrendszer, biztonságtechnikai eszközök).
Élelmiszeriparra tervezett automata megoldások
Az élelmiszeriparban – akár a raktárat, akár a raktár és az üzem közötti anyagáramlást érintő – az automatizálás műszaki megoldásait tekintve nem tér el a más iparágban alkalmazott megoldásoktól. Azonban, ha jobban megvizsgáljuk a kérdést, azt tapasztaljuk, hogy vannak olyan megoldások, logikák, amelyek az élelmiszeriparban már beváltak, sikeresen alkalmazzák őket a termelő, gyártó cégek.
Emiatt érdemes élelmiszeripari referenciával rendelkező raktártechnológiákkal foglalkozó céget megbízni a tervezett fejlesztéssel.
Referenciáink
Olvassa el esettanulmányainkat!
AUTOMATIZÁLÁSSAL MEGOLDHATÓ KIHÍVÁSOK
Az anyagmozgatási feladatokat; akár a raktárban, akár a raktár és az üzem között egyre gyakrabban
automatizálják az élelmiszeriparban is. Az iparágra legjellemzőbb kihívások:
Hűtést igénylő vagy mélyhűtött termékek előállítása, hűtött, hűvös raktári környezet.
Jellemző probléma ilyen esetben, hogy a raktári dolgozók toborzása, megtartása
kihívást jelent, így gyakran a létszámhiány jelentős akadálya a termelés, kiszolgálás növekedésének.
A nagyüzemekre jellemző hosszú szállítási útvonalak kiváltása.
Ez esetben a vezetőn élküli targoncákkal tudunk hatékony megoldásokat kínálni.
Kiskereskedelem és nagykereskedelem párhuzamos kiszolgálása.
Gyakori, hogy az élelmiszeripari termelést végző cégek a készterméket nagy
mennyiségben és kisebb rendelési egységekben is értékesítik. Komissiózás
szempontjából ezek más-más típusú feladatok – automatizálási megoldásainkkal a raklapos kiszolgálás és a darabáru komissiózási feladatai szétválaszthatóak.
7/24-es működés biztosítása
Az automatizált megoldások lehetővé teszik, hogy a raktár kisebb létszámmal működjön, így a műszakok megfelelő létszámának biztosítása és a hétvégi munkavégzés megoldása leegyszerűsödik.
Nem ritka, hogy az élelmiszeripari termelés 3 műszakban történik, tehát a gyártott készárut 24 órában kell fogadni a raktárban. Ugyanakkor a termékek kiszállítása csak egy műszakban sokszor pár óra alatt történik meg. Ezt a két szélsőséges terhelést egy automata rendszerrel jól meg lehet támogatni.
Az áru útjának gyorsítása
Az előállítástól a csomagolásig majd a raktárba és innen a kamionig.
Higiéniai szempontok
Az anyagáramlás automatizálása minimális árumegfogással jár, vagy teljes egészében megvalósítható árumegfogás nélkül.
Leltár, áru útjának nyomon követése, raktárirányítás
Az egyszerűbb raktárkészlet kezelő szoftverek, vagy az ERP rendszerek raktárkészlet kezelő modulja összetett működés esetében már kevésnek bizonyulhatnak. Ebben az esetben a QLM-WaProM raktárirányítási szoftver bevezetését ajánljuk, ami nem csak adminisztrálja, hanem irányítja is a raktári folyamatokat.
Az első konzultáció semmiféle kötelezettséggel nem jár. Logisztikai szaktanácsadó kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot és időpontot egyeztet személyes konzultációra.
Konzultálnak a fejlesztés céljáról, majd ajánlatot adunk az Ön által vázolt fejlesztési feladat megoldására. Összetett projekt esetén intralogisztikai tervezés szolgáltatásunkra is adunk ajánlatot.
A tervezés keretében az ügyfél folyamatainak, a tárolandó áru típusának és a megoldandó feladatoknak megfelelően felvázoljuk a lehetséges műszaki megoldásokat.
Általánosságban elmondható, hogy ugyanazt a feladatot többféle logikai-műszaki úton meg lehet oldani, különböző projektköltségekkel számolva. A végleges műszaki megoldást mindig az ügyféllel egyeztetve, közösen választjuk ki.
Ezt követően a kivitelezési szakaszban is állunk rendelkezésre. A kivitelezésre, eszközök szállítására is tudunk ajánlatot adni, az általunk forgalmazott eszközök mellett saját megoldásokat is gyártunk, de igény esetén akár a megvalósítás projektvezetését is el tudjuk vállalni.
A telepítésre kerülő rendszerek üzemeltetésének támogatásában is megoldást adunk.
Társaságunk egy több, mint 50 fős szervízcsapattal rendelkezik. Csapataink alkalmasak: targoncák, állványrendszerek, ipari kapuk, dokkolástechnikai berendezések, automata logisztikai rendszerek szervízelésére.
A TELJES FEJLESZTÉS – A TERVEZÉSTŐL A KIVITELEZÉSEN ÁT AZ ÜZEMELTETÉS TÁMOGATÁSÁIG – MEGOLDHATÓ A QLM-MEL.
A PÁLYÁZAT SIKERÉT AZ IGÉNYEKNEK MEGFELELŐEN KIDOLGOZOTT AJÁNLATTAL SEGÍTJÜK.